Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Ronin Solitaire

W pierwszych fazach rozgrywki jesteś zobowiązany do odpowiedniego rozłożenia kart znajdujących się kart w leżących z lewej strony na cztery puste miejsca znajdujące się w górnej części. Tutaj segregowanie polega na układaniu ich zgodnie z oznaczeniami pola, czyli kolorami oraz losowo dobieranymi figurami. W momencie, kiedy jakakolwiek karta nie odpowiada naszym wymaganiom możemy brać inną, z leżącego poniżej stosu. Jeśli chodzi o całkowitą zmianę kart w dolnej talii odbywa się to przy pomocy przycisku „SHUFFLE” i można zrobić to tylko i wyłącznie trzy razy.

ronin solitaire

Tym, co odróżnia grę Ronin Solitaire od wszystkich innych pasjansów jest to, że na początku nie otrzymujemy jakichkolwiek dodatkowych punktów. Utrudnieniem jest tutaj także ich odbieranie, ponieważ rozpoczynamy z liczbą -50. Jest to naprawdę bardzo skomplikowana zabawa, ponieważ co prawda za każdą dobrze rozłożoną kartę zyskujemy aż 5 punktów, jednak powinniśmy pamiętać o tym jak trudno jest umieścić ją we właściwym miejscu. Jednym z niewielu pomocy oraz udogodnień jest tutaj możliwość cofania swoich ruchów poprzez klikanie na napis „UNDO”. Jego przeciwieństwie jest oczywiście „REDO”, które przywraca w bardzo szybkim tempie cofnięte wcześniej zmiany.

Ciekawostka jest tutaj także możliwość nakładania asów na dwójki oraz dwójek na asy, co w innych tego rodzaju grach zdarza się naprawdę bardzo rzadko. Należy pamiętać też, że układanie kart opiera się na przemienności kolorów. Nie można układać na przykład figur czerwonych na czerwone a czarnych na czarne. Można, więc powiedzieć, że jest to gra dla osób w pasjansach naprawdę zaawansowanych, ponieważ wymaga od nas nie tylko umiejętności podejmowania odpowiednich decyzji, ale również przemyślenia każdego swojego kroku. Co prawda zawsze mamy możliwość cofnięcia ruchu, jednak nie można ukrywać, że najlepszym rozwiązanie jest moment, którym poradzimy sobie bez tego rodzaju pomocy. Ronin Solitaire to gra naprawdę warta polecenia wszystkim pasjonatom oraz osobom, które w zwyczajnych pasjansach już się po prostu nudzą.