Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Klasyczny pasjans jako gra

Nie ulega wątpliwości, że dzięki rozwojowi techniki pasjans zagościł w wielu domach i biurach. Obecnie do układania pasjansa nie potrzeba klasycznych kart, wystarczy komputer, tablet, czy smartfon. Pasjansa układać można więc praktycznie wszędzie i o każdej porze. Dzięki temu pasjans stał się jedną z najpopularniejszych komputerowych gier karcianych.

Jeszcze nie tak dawno w pasjansa grało się tylko przy stoliku w zaciszu domowym. Potrzebne było odpowiednie miejsce, talia kart i odrobina czasu. Mimo tego klasyczny pasjans był dość popularny. Układali go modzi i starzy bez względu na płeć i wykształcenie czy pochodzenie. Można by zapytać, co takiego ma w sobie ta gra, że stała się tak popularna i podbiła serca milionów ludzi? Spróbujemy pokrótce odpowiedzieć na to pytanie.

gra karciana pasjans

Początkowo w pasjansa grywali tylko ludzie zamożni i z arystokracji. Z czasem pasjans przestał być tylko i wyłącznie grą a zaczął pełnić funkcję kabały. Niektórzy za pomocą pasjansa zaczęli przepowiadać ludziom przyszłość. Współcześnie samo wróżenie z pasjansa zeszło na drugi plan. Najważniejsza stała się sama gra. Pasjans potrafi wciągać na długie godziny. Już nie tylko ten rozgrywany papierowymi kartami, ale również pasjans komputerowy. Powstało wiele rodzajów tej gry, od odmian całkiem prostych i szybkich do tych niezwykle trudnych i skomplikowanych.

Również w Internecie znajduje się wiele darmowych pasjansów online. Nie wymagają one żadnej instalacji, wystarczy tylko odszukać ulubioną witrynę i cieszyć się wieloma darmowymi grami. Jest ich tak dużo, że przetestowanie każdej z nich to spore wyzwanie. Warto jednak przetestować jak najwięcej z nich, by znaleźć swój typ. Na różnych stronach poświęconych rozrywce można odszukać bogatą bazę gier. Wśród pasjansów oferowanych online znajdziemy pająka, piramidę, trzy szczyty, a także pasjansa skorpiona, czy freecell. Oczywiście jest ich znacznie więcej, a co jakiś czas powstają nowe tytuły.