Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Pasjans Fortune

Jak to mówią fortuna kołem się toczy, jednak w tej grze bardziej od sprzyjającej fortuny potrzebny będzie nam rozsądek oraz logiczne myślenie. Pasjans Fortune nie należy do gier trudnych. Oczywiście to czy uda nam się wygrać uzależnione jest od naszych umiejętności, jednak, jeśli chodzi o same zasady nie są one zbyt skomplikowane aczkolwiek potrzebne będzie tutaj całkowite skupienie, ponieważ cała gra nie polega na zdobyciu punktów a złożeniu wszystkich kart w odpowiedni sposób w jak najkrótszym czasie.

Pasjans Fortune

Jeśli chodzi o konkretne reguły po kliknięciu na przycisk „New game” pojawią nam się cztery puste pola oraz dwanaście kart po trzy w rzędzie. To właśnie je będziemy układać w odpowiedniej hierarchii, czyli od asa poprzez dwójkę aż do króla. Być może nie jest to zbyt trudne, jednak kolejna przeszkodą będzie tutaj także segregacja pod względem kolorów. Kołem ratunkowym jest kupka znajdująca się po lewej stronie ekranu. To właśnie z niej możemy dobierać karty, jednak jak zawsze przypadają one całkowicie losowo. W przeciwieństwie do innych tego rodzaju gier pula ratunkowych kart jest nieskończona, aczkolwiek trzeba pamiętać, że ciągłe klikanie i szukanie odpowiedniej dla ans karty wiąże się z trata cennego czasu, który jest tutaj tak naprawdę najbardziej znaczący. Jeśli, jednak po kilku rozgrywkach okaże się, że jest to zbyt łatwe a przez to nudne możemy pokusić się o wypróbowanie swoich umiejętności w trudniejszej wersji.

Trzeba jednak pamiętać, że jest ona naprawdę dużo bardziej skomplikowana, przez co posiadają tylko i wyłącznie podstawowe wiadomości z całą pewnością nie damy sobie z nią rady. W kwestii technicznej warto nadmienić, że przycisk „UNDO” cofa nasze poprzednie ruchy. Na samym dole widać wskaźnik upływającego czasu. Tak czy inaczej Pasjans Fortune nie należy do gier trudnych, ponieważ nie chodzi tutaj o zdobywanie punktów, ale czas. Z tego powodu dużo bardziej ceniona jest tutaj zręczność oraz umiejętność podejmowania sprawnych i szybkich decyzji.