Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Darmowe pasjanse online

W Internecie znajdziecie sporo rodzajów pasjansów dostępnych online. By ułatwić wam wybór tego najlepszego opisaliśmy tu kilka z nich. Koniecznie zapoznajcie się z tym artykułem i sami zdecydujcie który pasjans najbardziej wam odpowiada.

Pasjans Klondike to prawdziwa klasyka. Gra występuje w dwóch wariantach. W pierwszym, łatwiejszym, wykłada się po jednej karcie dodatkowej, w drugim wykłada się po trzy karty dodatkowe. Na początku gry musicie wybrać wariant, który bardziej wam odpowiada.

Pasjans Pająk to chyba najpopularniejsza gra tego typu. Polega na tym, że karty układacie w kolumnach, jedna po drugiej zaczynając od króla, a kończąc na asie. Po ułożeniu wszystkich kart w kolumnie, są one przenoszone poza planszę, a wy zdobywacie punkty. Musicie ułożyć osiem takich kolumn, aby zebrać wszystkie karty. Gra może być ograniczona czasowo, to zależy od wersji.

Pasjans Freecel to szczególna odmiana pasjansa polegająca na zebraniu i odpowiednim ułożeniu wszystkich kart na czterech stosach. Pewnym ułatwieniem jest fakt, że macie do dyspozycji cztery komórki, na które możecie wrzucać niepotrzebne chwilowo karty. Z komórek tych możecie korzystać dowolna ilość razy.

Blitz 21 to gra karciana do złudzenia przypominająca układanie puzzli logicznych. Polega na tym, by w poziomo bądź pionowo uzyskać wartość 21 punktów. By przejść do następnego etapu gracz musicie w ciągu 500 sekund zdobyć przynajmniej pięć punktów. Jeśli wam się to nie uda, musicie zaczynać od nowa.

Ronin Solitaire ma podobne zasady do pasjansa Canfield ale rządzi się dodatkowymi zasadami. Tu dodatkowe karty rozdawane są po trzy co jest sporym utrudnieniem. Gra ma dość ciekawą oprawę graficzną. Podczas gry poznacie kolejne stopnie wtajemniczenia, przechodząc przez kolejne rundy.

Pasjans Sheriff to dość prosty pasjans online. Zbierzcie wszystkie karty z planszy, aby przejść do kolejnej rundy. Gra jest wesoła i bardzo ciekawa, ponieważ kolejne poziomy są zablokowane. Na następny poziom przejdziecie dopiero wtedy, gdy zakończycie poprzedni. Wyniki możecie zapisywać na stronie.

Pasjans Golf to również bardzo ciekawa gra karciana. Jak to w tego rodzaju pasjansie, wasze zadanie polega na zebraniu wszystkich kart ułożonych w kolumnach, tak by żadna nie została. Jeśli tylko chcecie się zrelaksować, koniecznie zagrajcie w pasjansa golfa.

Pasjans Gaps to pasjans rozgrywany za pomocą całej talii kart. Wymaga logicznego myślenia i nieustannego skupienia jest również nieco czasochłonny. To nie tylko układanie kart, ale obmyślanie strategii, a przede wszystkim świetna gra pamięciowa. Polecamy go jako trening umysłowy.

cyfrowy pasjans online

Oczywiście bezpłatnych i płatnych pasjansów prezentowanych na stronach internetowych jest sporo więcej. To, który przypadnie wam do gustu zależy tylko i wyłącznie od waszych predyspozycji i upodobań. Nic nie stoi na przeszkodzie byście wypróbowali jednego z tu opisanych lub poszukali innych ciekawych odmian pasjansa. Życzymy wszystkim dobrej zabawy!