Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Spiderette

Zasady gry:

Pasjans Spiderette to gra, która zaskoczy każdego miłośnika pasjansów. Chociaż korzysta z tylko jednej talii kart, Spiderette jest wyjątkowym wyzwaniem, które potrafi wciągnąć na dłuższą chwilę. Gra posiada trzy poziomy trudności, na samym początku gry musimy wybrać jeden z nich. Niezależnie od wybranego poziomu, naszym celem jest ułożenie czterech sekwencji składających się z 13 kart, od króla do asa w kolorze. Kompletna sekwencja jest automatycznie ściągana na stos końcowy.

Karty w siedmiu kolumnach układamy w porządku malejącym. Kolor kart nie ma znaczenia, ale przemyślane układanie sekwencji w jednym kolorze może nam znacznie ułatwić dalszą grę. Między kolumnami możemy przenosić pojedyncze karty lub wspomniane wcześniej sekwencje kart w jednym kolorze. Puste miejsce możemy wypełnić dowolną kartą lub sekwencją. Kiedy zabraknie nam ruchów, możemy rozdać nowe karty, ułożone w czterech stosach poniżej kolumn.

Każda gra w Spiderette to nowe doświadczenie i nowe wyzwania. Zasady mogą być proste, ale strategia, która prowadzi nas do zwycięstwa, jest zawsze inna. Dlatego każdy ruch, jaki wykonamy musi być bardzo dobrze przemyślany.