Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Gra Sułtan Solitaire

Zasady gry:

Lubisz układać pasjanse? Masz swój ulubiony typ? A próbowałeś Sułtana Solitaire? Nie? Koniecznie wypróbuj. Gwarantujemy, że zabawa będzie przy tym niesamowita. Pasjans Sułtan Solitaire to niezwykle interesujący a zarazem inny od znanych nam sposób gry w karty. Najprościej rzecz ujmując, musimy otoczyć naszego sułtana (czyli króla kier) wszystkimi królowymi. Karty są widoczne na środku ekranu i tu też będą układane. Zaczynamy od asów, a potem kładziemy karty wyższe od tych, które się tu znajdują. Na przykład dziewiątka kier na ósemkę kier. W grze żadnego znaczenia nie ma czas, możemy więc do woli myśleć nad kolejnymi posunięciami. Oczywiście dla własnej satysfakcji możemy poprawiać swój czas co jakiś czas, za każdym następnym rozdaniem.

Na początku gry, karty zostają rozdawane w bardzo nietypowy sposób a mianowicie w formie kwadratu. W praktyce wygląda to tak, że nasz krupier rozkłada trzy na trzy karty z królem kier wewnątrz. Natomiast po obu stronach ( z prawej i lewej strony) kwadratu buduje pionowe kolumny z kartami (każda kolumna po 4 karty). Pozostałe karty tworzą nam bazę, z której możemy korzystać później.

Zanim zaczniemy grę popatrzmy uważnie na ekran i poszukajmy odpowiedniej karty. Od tego ruchu – pierwszego ruchu, może zależeć naprawdę wiele. Dobrze jeśli znajdziemy asa i jego położymy na odpowiednim królu. Na przykład na króla kładziemy asa, a potem dwójkę, trójkę itd. Oczywiście nie przykrywamy środkowego króla kier, który jest sułtanem. Karty bierzemy z kolumn pionowych, możemy ich też szukać w bazie. Jeśli żadna nie pasuje, szukamy do skutku. W ten sposób układamy karty do czasu, kiedy wokół króla kier znajdą się tylko karciane damy – królowe, w sumie 8 piękności wschodu, a kolumny pionowe oraz karty bazowe pozostaną puste.