Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Freecell Klasyczny

Zasady gry:

Freecell Klasyczny jest bardzo ciekawą grą w której dodatkowo występują cztery wolne pola. Możemy tam odłożyć karty blokujące całą rozgrywkę. Prawdopodobnie bez nich ułożenie tego pasjansa nie byłoby w pełni możliwe. Celem gry jest oczywiście przeniesienie wszystkich kart na cztery fundamenty znajdujące się w prawym górnym rogu. Musimy, jednak mieć na uwadze, że panuje tam odpowiednia kolejność i hierarchia. Karty we właściwym kolorze układamy na fundamentach od asa do króla.

Karty w kolumnach możemy natomiast układać malejąco, na przemian kolorami. Pomiędzy kolumnami możemy przenosić pojedyncze karty oraz sekwencje kart, jeśli pozwoli na to liczba wolnych pól i kolumn. Do pustej kolumny możemy wstawić dowolną kartę lub sekwencję.

Jak widać Pasjans Freecell jest odrobinę skomplikowany, ponieważ już na samym początku wymaga od nas obrania odpowiedniej strategii. Musimy uważać na to gdzie odkładamy karty oraz czy rzeczywiście dany ruch będzie dla nas opłacalny. Zwrócić uwagę musimy też na konsekwencje używania wolnych pól, którymi jest oczywiści możliwość zablokowania. Podsumowując można powiedzieć, że Freecell Klasyczny to nic innego jak właśnie logiczne myślenie. Musimy tutaj pod presją czasu podejmować trudne decyzje i przy okazji zastanawiać się nad tym czy są dla nas opłacalne. Ten rodzaj pasjansa wybierany jest zazwyczaj przez zaawansowanych graczy.