Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Pasjans Klasyczny

Zasady gry:

Pasjans Klasyczny jest uważany za jedną z najbardziej popularnych komputerowych gier karcianych, ponieważ praktycznie każdy system Windows jest w niego wyposażony. Można, więc powiedzieć, że grają w niego miliony ludzi. Pole gry składa się z siedmiu kolumn kart oraz czterech pustych pól. To właśnie tam będą układane karty. Jeśli chodzi o pomoce to w lewym górnym rogu znajduje się reszta talii, z której możemy dobierać karty w razie potrzeby.

Celem gry Pasjans Klasyczny jest ułożenie wszystkich kart w odpowiedni, hierarchiczny sposób na czterech górnych polach. Układanie rozpoczynamy od asów, a kończymy na królach. Pamiętajmy, jednak o tym, że każde pole przeznaczone jest dla kart w konkretnym kolorze. Karty w siedmiu kolumnach układamy na przemian kolorami w porządku malejącym. Na pustym miejscu możemy położyć króla lub grupę poprawnie ułożonych kart z królem na spodzie.

Pasjans Klasyczny to gra bardzo wciągająca, która wymaga od nas logicznego myślenia bez konieczności obawiania się o upływający czas, ponieważ co prawda jest odmierzany, ale nie jest ograniczony. Jest to tylko i wyłącznie informacja dla nas, w jakim czasie układaliśmy pasjansa kiedyś, a jak robimy to dziś. Pozwala ocenić postępy oraz tempo ruchów. Tak czy inaczej jest to kapitalna gra, pozwalająca się rozluźnić i odstresować. Oczywiście wysiłek psychiczny jest tutaj konieczny, jednak brak jakichkolwiek ograniczeń jest naprawdę bardzo pomocy. Co prawda dla osób szukających większych emocji gra może stać się po jakimś czasie nudna, jednak należy pamiętać również o wieli atutach, które posiada.