Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Pasjans Pająk

Zasady gry:

Pasjans Pająk jest grą w której występuje kilka poziomów trudności zależnych od ilość kolorów karcianych, których będziemy używać. Oczywiście dla początkujących najlepszych rozwiązaniem będzie tylko i wyłącznie jeden kolor, ponieważ wtedy należy zwracać uwagę tylko na ułożenie kart w odpowiedniej hierarchii. Cztery kolory przeznaczone są dla najbardziej doświadczonych graczy. Celem gry jest ułożenie ośmiu kompletnych sekwencji od króla do asa w kolorze.

Karty w kolumnach należy układać w porządku malejącym niezależnie od koloru. Układnie kart polega na przenoszeniu ich pomiędzy kolumnami, pojedynczo lub w grupach (karty w tym samym kolorze ułożone malejąco). Po wykonaniu kilku nieuważnych ruchów cała gra może zostać zablokowana. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, kiedy nie mamy już jakiejkolwiek możliwości ruchu pomocny staje się stos kart znajdujący się w lewym dolnym rogu. Poprzez kliknięcie na niego, na wszystkich dziesięciu kolumnach pojawia się po jednej nowej karcie. Daje nam to nowe możliwości ruchu, jednak powinniśmy pamiętać o tym, że w tym przypadku karty rozkładane są całkowicie dowolnie i zmienić ich położenie możemy tylko i wyłącznie podczas dalszej gry. Rozgrywka kończy się wtedy, kiedy wszystkie karty zostaną ułożone w ośmiu sekwencjach.

Może wydać się, że Pasjans Pająk jest trudniejszy od Klondike, jednak w rzeczywistości po ułożeniu go kilka razy takie wrażenie znika. Dyskomfortem może być tutaj ograniczenie czasowe, jednak w rzeczywistość jest ono całkowicie wystarczające zarówno dla początkującego jak i wprawionego gracza. Tego rodzaju gry można polecić wszystkim, którzy chcą poćwiczyć logiczne myślenie oraz sprawna ocenę sytuacji oraz opłacalności swoich działań.