Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Pająk – jeden kolor

Zasady gry:

Pasjans pająk jeden kolor to najprostsza odmiana klasycznego pająka, która jest propozycją skierowaną do mniej doświadczonych graczy. Ta wersja ma łatwiejsze zasady, lecz wcale nie jest mniej intrygująca. Celem gry jest ułożenie wszystkich kart w porządku malejącym, zaczynając od króla i kończąc na asie. Ukończone sekwencje (stosy od króla do asa) są natychmiast usuwane z planszy. Ułożenie ośmiu kompletnych stosów oznacza wygraną.

Karty na polu gry należy układać w kolejności malejącej. Pomiędzy stosami można przenosić pojedyncze karty lub poprawne sekwencje kart (karty ułożone malejąco). Puste miejsce można wypełnić dowolną kartą lub sekwencją. Gdy skończą się możliwe ruchy, należy rozdać karty dodatkowe, klikając na stosie zapasowym (lewy dolny róg). Wcześniej należy wypełnić wszystkie puste miejsca.

Gra pasjans pająk z jednym kolorem to idealny trening dla umysłu, który ćwiczy spostrzegawczość i zdolność planowania. Pozwala na chwilę relaksu i oddechu od codzienności. Jest to także świetna propozycja dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w pasjansie pająk, ale nie są jeszcze gotowi na bardziej złożoną wersję z większą ilością kolorów.