Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Pasjans Gaps

Zasady gry:

Pasjans Gaps to niestety gra dość trudna i przeznaczona głównie dla osób, które mają nie tylko dobrą koordynację wzrokową, ale po prostu znają się na oznaczeniach kart i są z nimi oswojone. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ w owej grze należy reagować szybko i zdecydowanie, ale zarazem rozsądnie. Ogólnie rzecz biorąc Pasjans Gaps różni się od zwykłego pasjansa wieloma aspektami. Najważniejszym z nich jest oczywiście nietypowy sposób rozłożenia talii. Tutaj wszystkie karty są odkryte, jedynie wolne miejsca stanowią usunięte asy. Właśnie na te pola przenosimy wybrane karty. Możemy tam przenosić karty w tym samym kolorze oraz o jedną rangę wyższą od karty leżącej po lewej stronie pustego miejsca.  Jedynym wyjątkiem są tutaj króle, które blokują możliwość wstawiania innej kary obok nich.

Aby wygrać powinniśmy ułożyć wszystkie karty w rzędach, według koloru oraz w odpowiedniej hierarchii. Niestety nie jest to sprawa prosta, przez co owa zabawa kierowana jest głownie o osób posiadających już jakieś wcześniejsze doświadczenia z pasjansem. Oczywiście nie można zabronić nikomu z nią grać, jednak powinniśmy mieć na uwadze to, że zwyczajny laik z całą pewnością, przynajmniej na początku nie będzie radzić sobie dobrze.

Jeśli, jednak nasza rozgrywka utknęła w miejscu a wszystkie wolne pola zostały zablokowane przez króle istnieje możliwość ponownego rozłożenia kart bez konieczności rozpoczynania gry do nowa trzeba, jednak pamiętać, że ilość takich rozdań jest ograniczona, przez co powinniśmy używać ich tylko i wyłącznie w sytuacjach awaryjnych. Można, więc powiedzieć, że Pasjans Gaps to gra dla osób potrafiących myśleć strategicznie i przewidywać konsekwencję swoich ruchów.