Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Pasjans Skorpion

Zasady gry:

Pasjans Skorpion to gra dla graczy posiadających wysoki poziom zaawansowania w tego rodzaju zabawach. Gra polega na ułożeniu wszystkich kart w czterech kolumnach, liczy się tutaj hierarchiczność, czyli układanie od najsilniejszej do najsłabszej karty oraz podzielenie ich według kolorów, jakie posiadają. Ogromną pomocą jest tutaj możliwość przenoszenia jednocześnie kilku kart pomimo tego, że nie są uporządkowane i mają różne kolory. Ma to naprawdę bardzo duże znaczenie ze względu na to, że karty znajdujące się na szczytach kolumn, często kompletnie do siebie nie pasują. Jeśli zajdzie taka potrzeba nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy przekładali nawet całe kolumny z kartami.

Przekładane karty musimy odkładać na kartach tego samego koloru o jedną rangę wyższych. Przykładowo, trójkę pik musimy położyć na czwórce pik. Pustą kolumnę możemy wypełnić królem. Gdy utkniemy lub w innym dowolnym momencie gry mamy możliwość dobrania sobie trzech kart będących dla nas tylko i wyłącznie rezerwą. Zanim, jednak z niej skorzystamy powinniśmy się kilka razy zastanowić, ponieważ po pierwsze można skorzystać z nich tylko raz a po drugie czasami zdarza się, że wbrew naszym oczekiwaniom mogą zablokować nasze następne ruchy.

Jak widać Pasjans Skorpion nie jest być może grą bardzo skomplikowaną, jednak powinniśmy mieć na uwadze to, że z całą pewnością dokończenie przynajmniej jednej rozgrywki Skorpiona zajmie nam dość dużo czasu, który jak by nie było ma w owej grze niebagatelne znaczenie, ponieważ podobnie jak w innych pasjansach również tutaj nie gra się na punkty. Chodzi tylko o ułożenie kart w omówiony wcześniej sposób w jak najkrótszym czasie. Za każdym razem nasze wyniki są notowane, przez co za każdym następnym mamy możliwość ich poprawienia. Tak wiec największe znaczenie ma tutaj szybka reakcja oraz spostrzegawczość. Być może na początku nie będzie z tym łatwo, jednak po jakimś czasie z pewnością będziemy mogli konkurować z najlepszymi graczami.