Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Pasjans Półksiężyc

Zasady gry:

Jeśli szukasz nowego wyzwania w świecie gier karcianych, to Pasjans Półksiężyc jest idealnym wyborem dla Ciebie! Ta pasjonująca gra nie tylko prezentuje się niezwykle interesująco, ale również posiada unikalne zasady, które sprawią, że będziesz wracać do niej bardzo często. Przygotuj się na niezapomniane emocje i daj się wciągnąć do świata kart!

Podstawą Pasjansa Półksiężycowego są dwa rzędy kart, czyli asy i króle, które znajdują się w centralnej części ekranu. To właśnie na nich musisz ułożyć pozostałe karty, tworząc odpowiednie sekwencje. Na królach układaj karty malejąco, oczywiście pamiętając, że wszystkie karty muszą być w kolorze króla bazowego. Natomiast na asach układaj karty tego samego koloru rosnąco. Wokół ośmiu podstaw znajduje się szesnaście stosów ułożonych w kształcie półksiężyca.

W tym pasjansie karty możesz odkładać bezpośrednio na właściwe stosy bazowe. Możesz je również przekładać między stosami półksiężyca. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, to przenoszoną kartę odkładaj na karcie tego samego koloru, o jedną rangę wyższej lub niższej. Pamiętaj, że na asa możesz zagrywać królem i odwrotnie. W przypadku braku możliwości ruchu, nie musisz się martwić. W grze Pasjans Półksiężyc masz do dyspozycji funkcję tasowania, którą możesz wykorzystać pięć razy, aby kontynuować rozgrywkę. Jeśli będziesz potrzebować wskazówek skorzystaj z podpowiedzi.

Tagi: , ,