Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Pasjans Pająk Wyzwanie

Zasady gry:

Celem gry Pasjans Pająk Wyzwanie jest ułożenie ośmiu kompletnych sekwencji kart w kolejności od Króla do Asa, w tym samym kolorze. Każda sekwencja musi zawierać wszystkie 13 kart danego koloru, ułożonych w malejącej kolejności. Sekwencje tworzy się poprzez przesuwanie kart pomiędzy kolumnami zgodnie z zasadami. Po utworzeniu pełnej sekwencji, jest ona automatycznie usunięta z planszy. Gra kończy się zwycięstwem, gdy wszystkie karty są usunięte z planszy, tworząc osiem pełnych sekwencji. Na wykonanie tego zadania gracz ma odpowiednio 10, 13 lub 15 minut.

Karty w kolumnach należy układać w porządku malejącym niezależnie od koloru. Karty z jednej kolumny można przenosić do innej, pojedynczo lub w grupach. Karty w takiej grupie muszą być ułożone malejąco oraz być tego samego koloru. Pustą przestrzeń można wypełnić dowolną kartą lub sekwencją. Dodatkowe karty znajdują się w stosach poniżej kolumn.

Unikalność Pasjansa Pająka leży w jego wariantach. Wersja jednokolorowa jest idealnym punktem wyjścia dla nowicjuszy, pozwalając na naukę podstaw gry bez zbytniego skomplikowania zasad. Dwukolorowy wariant dodaje nieco więcej złożoności, a prawdziwym sprawdzianem umiejętności jest wariant czterokolorowy, zarezerwowany dla najbardziej doświadczonych graczy. W grze Pasjans Pająk Wyzwanie można korzystać z podpowiedzi. Należy jednak pamiętać o tym, że każda podpowiedź skraca czas gry.