Pasjansa.pl

Pasjans dla każdego. Darmowe gry karciane.

Pasjans Klondike

Zasady gry:

Pasjans Klondike to gra przeznaczona nie tylko dla profesjonalistów, ale również amatorów stawiających w tej dziedzinie swoje pierwsze kroki. Cała zabawa polega na ułożeniu wszystkich 52 kart na czterech polach końcowych, oznaczonych kolorami – pik, karo, kier, trefl. Karty układa się tam w sposób hierarchiczny zaczynając od asów a kończąc na królach. W siedmiu dolnych stosach karty trzeba układać w porządku malejącym, naprzemiennie kolorami. Pusty stos można wypełnić królem lub sekwencją kart rozpoczynającą się od króla.

Trudnością jest tutaj oczywiście to, że na początku gry, karty w stosach są ułożone całkowicie przypadkowo i z tego właśnie powodu, w niektórych wypadkach może dojść do sytuacji, kiedy po prostu żadna karta nie pasuje. W takim momencie ratunkiem jest stos kart znajdujący się w lewym górnym rogu. Klikając na stosie rezerwowym można rozdać dodatkowe karty. W zależności od wybranego wariantu gry Pasjans Klondike, może to być jedna karta lub trzy karty. Stos rezerwowy można przeglądać dowolną ilość razy.

Dla kogo przeznaczona jest ta zabawa? Z czystym sumieniem można powiedzieć, że przetrwają w niej tylko ludzie cierpliwi, którzy w krótkim czasie będą potrafili zanalizować kilka czynników takich jak właśnie czas oraz opłacalność ruchu. Oczywiście wszystkiego można się nauczyć. Pasjans Klondike z jedną kartą stworzony jest dla osób rozpoczynających zabawę z tego rodzaju grami, dopiero po dojściu do wprawy w tej dziedzinie można zagrać w wersję trudniejszą z trzema kartami. Jak powszechnie wiadomo, nauka czyni mistrza. Powiedzenia!